در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

۳۰ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۵۴ کد : ۵۵۰۱۰ رهنمود اسلایدر
در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی ۱۴۰۱/۱۱/۲۹

بیانات مقام معظم رهبری در دیدار مسئولان نظام و سفرای کشورهای اسلامی
29/11/1401

از ملت فلسطین حمایت می‌کنیم، دفاع می‌کنیم و می‌توانیم که دفاع می‌کنیم.

✅    با محاسبه‌ای که انسان می‌کند این‌جور به ‌دست می‌آید که بعثت نبیّ اعظم(ص) بزرگ‌ترین هدیه‌ای است که خداوند متعال به مجموع بشریّت عنایت کرده است.
✅   بعثت حامل گنجینه‌هایی است برای بشر که این گنجینه‌ها تمام‌نشدنی است.
✅   توحید، گنجینه‌ای است که هیچ چیزی به وزانت و اهمّیّت آن نمیرسد. چون عبودیّت خدا بشر را از بردگی و بندگی دیگران خلاص میکند.
✅   تزکیه یک هدیه‌ی دیگر است. «یُزَکّیهِم» که در واقع تزکیه داروی رهایی بشر از فساد است.
✅   تعلیم کتاب یکی [دیگر] از هدایا است؛ وَ یُعَلِّمُهُمُ الکِتاب؛ تعلیم کتاب یعنی زندگی را تحت اداره‌ی هدایتِ الهی قرار دادن
✅   یک هدیه‌ی دیگر، که جزو گنجینه‌هایی است که در بعثت وجود دارد، تعلیم استقامت است استقامت، راز و رمز رسیدن به مقصود است.
✅   گنجینه‌ی بی‌نظیر قسط، عدالتِ بدون تبعیض، چه در زمینه‌ی مسائل اقتصادی، چه در زمینه‌ی مسائل بشری و به طور کلّی عدالت اجتماعی؛ این هم یکی از گنجینه‌هایی است که بعثت به ما داده است.
✅   یکی از گنجینه‌های بسیار مهمّی که متأسّفانه مورد توجّه قرار نمی‌گیرد، سخت بودن و غیر قابل نفوذ بودن در مقابل بدخواهان است.
✅  اگر در قضیّه‌ی فلسطین از روز اوّل، دولتهای اسلامی محکم می‌ایستادند و مقاومت میکردند، قطعاً امروز وضعِ منطقه‌ی غرب آسیا، منطقه‌ی ما، وضع دیگری بود؛ امروز ما قدرتمندتر بودیم.
✅   حالا امروز، جمهوری اسلامی حرف دل مسلمانان مظلومِ فلسطین را صریح و علنی بیان می‌کند. ما ملاحظه‌ی هیچ‌‌کس را نمیکنیم، حقیقت را با صدای بلند بیان میکنیم: از ملّت فلسطین حمایت می‌کنیم، دفاع می‌کنیم، می‌گوییم هم که دفاع می‌کنیم.

دفتر مطالعات فرهنگی جهاد دانشگاهی


نظر شما :